Робоче місце і поза вишивальниці.

Деякі вишивальниці часто скаржаться на болі в спині, шиї, втоми рук і очей. І відбуваються всі ці неприємності не тому, що праця вишивальниці так важкий, а від неправильно обраної пози під час роботи та недостатнє освітлення робочої поверхні.
Для того, щоб вишивати було зручно, необхідно правильно організувати своє робоче місце. Стіл з усіма пристосуваннями і інструментами, або крісло, диван, повинні стояти так, щоб світло падало на роботу з лівого боку. Найкраще освітлення, це природний денне світло, але не завжди є можливість вишивати днем.
Багато умільці вишивають ввечері і навіть вночі, отже, освітлення повинно бути яскравим, найбільш наближений до денного.
Якщо на столі немає ящика, нитки і інструменти можна зберігати в спеціальних коробках, контейнерах, скриньках, які завжди повинні бути під рукою. Якщо ви вишиваєте з допомогою підлогового верстата, краще обладнати його так, щоб органайзер з нитками, ножиці, ігольніци були прикріплені безпосередньо до допоміжних деталей верстата і перебували на видному місці.
Дуже важливо правильне положення вишивальниці під час роботи, т. к. неправильна поза призводить до сутулості, викривлення хребта, короткозорості.
Під час роботи необхідно стежити за тим, щоб груди не була стиснута. Корпус повинен бути лише трохи нахилений вперед, ноги повинні знаходитися на невеликій підставці і краще у витягнутому положенні, щоб не затікали.
Відстань між очима і роботою повинна бути від 25 до 30 див. Іноді для цієї мети п'яльця або раму встановлюють вище, використовуючи різні пристосування ― підставки, власники і т. д. Якщо ви вишиваєте сидячи за столом, стілець або крісло повинні бути присунуті до столу так, щоб можна було впиратися спиною в його спинку.
Максимально зручної пози під час вишивки можна досягти за допомогою диванного верстата. Ніжки такого верстата регулюються по висоті і можна вільно спертися на спинку дивана або крісла, не нахиляючи голову і не напружуючи м'язи шиї. Поворот і нахил рами також вільно регулюється на такому верстаті, що дозволяє вибрати правильне відстань між очима і роботою.
Велике значення має правильна постановка рук під час роботи: ліва рука повинна перебувати внизу, права ― зверху п'ялець або рами. Це особливо актуально для тих, хто вишиває обома руками. Права рука проводить голку гострим кінцем на виворітну сторону вишивки, а ліва, взявши голку за гострий кінець, виводить її на лицьову сторону вушком голки. Для зручності вишивки двома руками можна скористатися двосторонніми голками. Нитку затягують правою рукою.
Таким способом вишивають на канві з отворами, на рідкісних тканинах з рівномірним переплетенням, гобеленової сітці і подібних. Виконуючи вишивки на щільних тканинах, голку з виворітного боку виводять гострим кінцем. Для цього, перш ніж вивести голку на лицьову сторону, її перевертають лівою рукою.
Спосіб вишивки двома руками дозволяє не тільки рукам менше втомлюватися, але і збільшує швидкість вишивки.
Для того, щоб вишивка доставляла вам максимальне задоволення, обладнайте своє робоче місце так, щоб вам було зручно і комфортно під час роботи.
- Обруч в стилі "цумамі канзаші" з вузької стрічкиЯпонська техніка «цумамі канзаші» вельми популярна сьогодні. Адже прикраси виходять яскраві та позитивні. Таку «красу» приємно подарувати і отримати в подарунок. Доступні матеріали і нескладний процес виготовлення приваблюють багатьох рукодільниць.Обруч в стилі "цумамі канзаші" з вузької стрічки